Košice si vylámali zuby na neporaziteľnej Banskej Bystrici

Bystrickým "Baranom" sa tak podarilo predĺžiť ich víťaznú šnúru až na deväť zápasov. To im zabezpečilo udržanie sa na zlatej priečke aktuálnej tabuľky. Košičania sa po prehre na domácom ľade ocitli na priebežnej štvrtej priečke.

Prvá tretina patrila skôr domácim

Zápas si prišlo pozrieť 5 143 fanúšikov. Rozhodovali v ňom Baluška, Štefik - Orolin a Rojík. Zápas bol poriadne atraktívny aj pre online stávkovanie, napríklad na tejto stránke. Úvodné minúty stretnutia patrili skôr Košiciam, ktorí sa k streľbe dostali častejšie, no Beskorowany - brankár Banskobystričanov - sa nenechal zaskočiť a streľbu zakaždým odrazil. Gól sa v košickej bráne takmer ocitol už v tretej minúte po strele Šťastného, no v tej chvíli trafil len žŕdku. Hoci sa hostia aj naďalej tlačili do pásma Košičanov, v prvých minútach sa im skórovať nepodarilo. Prvá zmena v skóre prišla až v 18. minúte, kedy "Oceliari" využili presilovku - gól do hosťovskej brány umiestnil Belluš a zaslúžil sa tak o svoj prvý gól v tejto sezóne.

Druhá tretina s vyrovnávacím gólom

Domáci skóre 1:0 dlho udržať nedokázali. Prvá nebezpečná situácia nastala hneď po buly, kedy sa šanca naskytla domácim - útočil Bezúch, no Beskorowany jeho pokus zamedzil. Nasledovala presilovka "Oceliarov", ktorá skončila gólom - nie však podľa očakávaní. Práve domáci totiž inkasovali. Strieľal Lunter, ktorý prešiel cez Košarišťana a dostal stav do remízového skóre 1:1. V druhej tretine sa držanie puku prikláňalo skôr k tímu hostí, ktorí domácim nedávali veľa príležitostí strieľať.

Koniec poslednej tretiny bol napínavý

Aj na začiatku tretej tretiny zápasu sa ukázala prevaha hosťovského tímu. Hoci Košičania vyvíjali tlak, skórovali aj tak Bystričania, konkrétne Hrnka, ktorý získal svojmu tímu náskok 1:2. 46. minúta stretnutia patrila Mihálikovi, ktorý si vyslúžil svoj prvý gól v tejto sezóne. Stav sa tak zmenil na 1:3 v prospech "Baranov". Tesne pred koncom zápasu sa snažil skóre vylepšiť ešte Růžička, ktorý skóroval pre Košičanov. Napriek snahám však iniciatívu prevzal ešte Lamper, vďaka ktorému bolo konečné skóre stretnutia 2:4.

Vyjadrili sa aj tréneri

Podľa Petra Draisaitla, ktorý trénuje domáce Košice, bol zápas najmä o využívaní šancí. V tej oblasti sa Košiciam podľa jeho slov nedarí už dlhšiu dobu a góly si musia skutočne vydrieť. Z ich situácie sa chce poučiť a zmeniť ju. Tréner tímu HC'05 iClinic Banská Bystrica, Dan Ceman, Košičanov pochválil za skvelý štart stretnutia a vyzdvihol schopnosti Beskorowanyho, ktorý bol v tom čase podľa neho ich najlepším členom tímu. V druhej tretine podľa jeho vyjadrenia hostia lepšie korčuľovali a mali lepšiu stratégiu. Nakoniec sa im podarilo využiť dve šance, ktorými si vyslúžili ďalšie víťazstvo v poradí.